četvrtak, 14. listopada 2021.

Virovitički juniori “osmicom” u mreži Slavonije do naslova Županijskog nogometnog kupa

Domovina net: Vijesti iz Slatine, Virovitičko-podravske županije, Slavonije i Baranje, te Lijepe naše; kontakt-dragutinfisli@gmail.com

Zbog poplavljenog terena na stadionu Školski vrt u Gornjem Bazju, finale Županijskog nogometnog kupa u konkurenciji juniora odigrano je na terenu sportskog centra Vegeška. Juniori Virovitice su dominantano došli do naslova pobijedivši Slavoniju iz Sladojevaca 8:2.

Virovitičani su, nakon početne igre na sredini terena, u devet minuta došli do prednosti od 3:0. Prvi pogodak postigao je Luka Špoljar udarcem s nekoliko metara u osmoj minuti, na 2:0 povećao je šutem iz daljine Jakov Slavić četiri minute kasnije, dok je udarac Luke Špoljara u 16. minuti prevario gostujućeg čuvara mreže Ivicu Tropšeka.

U 32. minuti Mihael Matovina koristi bočni ubačaj iz slobodnog udarca te glavom postiže prvi gostujući zgoditak. Dvije minute prije odlaska na odmor Luka Skupnjak postiže četvrti virovitički pogodak.

U drugom dijelu u 54. minuti, zbog ozlijede, teren je morao napustiti Luka Špoljar, ali su njegovi suigrači nastavili igrati istim ritmom. U tri minute postižu dva zgoditka, prvo je strijelac bio Drago Špoljar u 58., a zatim Robert Rokinger u 60. minuti. Strijelac drugog pogotka za Slavoniju bio je Mateo Novaković u 65. minuti. Narančasto–crni su golijadu zaključili s još dva pogotka. Strijelci su bili Robert Rokinger u 80. i Matija Matek lobom tri minute prije kraja utakmice.

Medalje svim sudionicima te pehare pobjedničkoj momčadi podijelio je povjerenik za kup natjecanje Županijskog nogometnog saveza Damir Vargović.

Virovitica 8 (4)
Slavonija 2 (1)

Virovitica. Sportski centra Vegeška. Gledatelja: 50.

Suci: Mladen Lukačević (Špišić Bukovica), Dora Duvnjak (Virovitica) i Mihael Gobac (Virovitica). Delegat: Robert Špiranec (Virovitica).

Strijelci: 1:0 – L. Špoljar (8), 2:0 – Slavić (12), 3:0 – L. Špoljar (16), 3:1 – Matovina (32), 4:1 – Skupnjak (43), 5:1 – Rokinger (58), 6:1 – D. Špoljar (60), 6:2 – Novaković (65), 7:2 – Rokinger (80) i 8:2 – Matek (87).

Virovitica: Jurković, Perak (od 77. Komar), Kasumović (od 60. Dražetić), D. Špoljar, L. Špoljar (od 54. Rokinger), Matek, Skupnjak (od 77. Đurđević), Prister, Mudri (od 60. Gjugja), Slavić i Pelc.

Slavonija: Tropšek, Rastović, Matovina, Moslavac (od 60. Rabić), Vencl (od 77. Dunković), Jukić (od 69. Peška), Ferenčak, Manuel Pelikan, Novaković, Hodak (od 80. Kokorić) i Kizivat. Trener: Mile Pokopčić. (icv.hr, mš)