ponedjeljak, 6. listopada 2025.

Veronika Vilk osvojila zlato za hrvatsku reprezentaciju na Valamar kupu u Poreču

Domovina net: Vijesti iz Slatine, Virovitičko-podravske županije, Slavonije i Baranje, te Lijepe naše; kontakt-dragutinfisli@gmail.com


Proteklog vikenda u Poreču je održano drugo izdanje međunarodnog turnira za seniore i seniorke, Valamar kup. Iako je seniorsko Svjetsko prvenstvo u Zagrebu praktički tek završilo i većina reprezentacija je u fazi oporavka od najvećih turnira, ovogodišnje izdanje Valamar kupa okupilo je respektabilan broj sportaša i sportašica koji su prikazali odlično hrvanje. Na ovogodišnjem izdanju ovog međunarodnog turnira nastupilo je ukupno 90 sportaša, 69 hrvača i 21 hrvačica.

Odazvali su se sportaši iz 12 država s čak 4 kontinenta. Hrvatska je i ove godine osvojila nekoliko medalja na ovom natjecanju, a jedino zlato ove godine osvojila je mlada Slatinčanka Veronika Vilk (do 72 kg), koja je pokazala odličnu formu, te je u finalu uvjerljivo pobijedila reprezentativku Mađarske Maju Munk s 5:1. S ovom pobjedom Veronika je osim osvajanja zlatne medalje najavila i svoj nastup na Svjetskom prvenstvu do 23 godine u Novom Sadu, koje se održava za dva tjedna. 

Podsjetimo se da je Veronika ove godine već osvojila broncu na Europskom prvenstvu u ovom uzrastu.

U Poreču su još medalje osvajale: srebro Laura Bogatić (do 50 kg), Iris Maria Šlatka (do 59 kg) i
Anabela Radoš (do 76 kg), te broncu Lana Nogić (do 62 kg). U ekipnoj ženskoj konkurenciji Hrvatska je osvojila treće mjesto. (adf, bk; Fotografije ustupio Borivoje Kocić)

Foto:




Trgovina Megamont na adresi Ulica bana Jelačića 2 Slatina ima sve, ''od igle do lokomotive''! Što to trgovina Megamont Slatina nudi pogledajte na MEGAMONT.