utorak, 14. rujna 2021.

1. ŽNL-Sopjani golovima Lončareka i Šoštara slavili u derbiju kola, Mikleuš u Čačincima uzeo tri boda i zasjeo na vodeću poziciju

Domovina net: Vijesti iz Slatine, Virovitičko-podravske županije, Slavonije i Baranje, te Lijepe naše; kontakt-dragutinfisli@gmail.com

Proteklog su vikenda na travnjacima županijskih prvoligaša, po lijepom i sunčanom vremenu, odigrane utakmice 4. prvenstvenog kola.

U Čačincima je odigran susjedski derbi između Mladosti i Mikleuša. Domaća momčad povela je već u prvoj minuti pogotkom Nikole Krmpotića. S tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom dijelu, u periodu od 15 minuta gosti iz Mikleuša postižu tri pogotka i dolaze do konačne pobjede 3:1. Strijelci su bili Filip Mrva u 50. minuti, Ivan Ivčić u 58. i Krešimir Crvenka u 65. minuti. Momčad Dragana Trupine zasjela je nakon četvrtog kola na vodeću poziciju s maksimalnih 12 bodova.

Mladost Čačinci – Mikleuš 1:3
Igrač utakmice: Ivan Ivčić

U derbiju kola odigranom u Zdencima, Podravac iz Sopja pobijedio je domaću Slogu rezultatom 2:0. Oba zgoditka su postignuta krajem prvog dijela, a strijelci su bili Zdenko Lončarek u 32. i Mihael Šoštar u 42. minuti susreta. Nakon odličnog prvog dijela, u drugom poluvremenu bilo je puno manje prigoda za pogotke. Ovo je druga uzastopna pobjeda Sopjanaca nad Zdenčanima, nakon što su prošle sezone u proljetnom dijelu prvenstva slavili na svom travnjaku s 2:1.

Sloga Zdenci – Podravac Sopje 0:2
Igrač utakmice: Mihael Šoštar

U derbiju začelja, Gradina je na svom terenu povela u susretu s Crncem pogotkom Zvonimira Juhasa u 23. minuti. Samo dvije minute kasnije poravnao je Emilio Perošević. Isti igrač svojim drugim pogotkom u 37. minuti donio je pobjedu gostujućoj momčadi.

Gradina – Crnac 1:2
Igrač utakmice: Emilio Perošević